Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Shapes of Nature |
| Colour | Yellow |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D11xH7,5 cm |
| Candle diameter cm. | Tealight Ø4xH2 cm |
| Product Finish | Part of item is handdecorated, colour variations and intensity may occur |
| EAN Code | 5711173324187 |
Imageskeyboard_arrow_down
82060814
Agate Votive, Yellow, Stoneware
D11xH7,5 cm
RRP
€ 19,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Agate Votive by Bloomingville is made of stoneware in a warm yellow tone. It has a glossy surface decorated with blue vertical stripes and a rounded rim that gives it a soft, minimalistic look. Part of the item is handdecorated, and color variations and intensity may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Shapes of Nature |
| Colour | Yellow |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D11xH7,5 cm |
| Candle diameter cm. | Tealight Ø4xH2 cm |
| Product Finish | Part of item is handdecorated, colour variations and intensity may occur |
| EAN Code | 5711173324187 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







