Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Grey |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L16xH23xW8 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Due to the nature of the reactive glaze, significant colour variations from item to item may occur |
| EAN Code | 5711173348954 |
Imageskeyboard_arrow_down
82072484
Bridget Candle Holder, Grey, Stoneware
L16xH23xW8 cm
RRP
€ 32,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Bridget Candle Holder by Creative Collection is a decorative candle holder in grey stoneware with an organic design inspired by corals and branches. The reactive glaze adds depth and character to the surface, while variations in colour and finish make each candle holder unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Grey |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L16xH23xW8 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Due to the nature of the reactive glaze, significant colour variations from item to item may occur |
| EAN Code | 5711173348954 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








