Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Brown |
| Main Material | Aluminum |
| Composition | 100% Aluminum |
| Product dimension | H20xW10 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Powder-coated |
| EAN Code | 5711173347438 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--XVWHylsv--/ig3de42sfnhek9q8unjr.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82068613
Cidra Candle Holder, Brown, Aluminum
H20xW10 cm
RRP
€ 29,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Cidra Candle Holder by Bloomingville is made of aluminum with a powder-coated finish. It features a sculptural shape with a wide midsection that gently extends outward before narrowing into a slim base. The glossy surface highlights its dark brown color and gives the candle holder a clean and minimal expression.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Brown |
| Main Material | Aluminum |
| Composition | 100% Aluminum |
| Product dimension | H20xW10 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Powder-coated |
| EAN Code | 5711173347438 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--XVWHylsv--/ig3de42sfnhek9q8unjr.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







