Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | White Spaces |
| Colour | Silver |
| Main Material | Aluminum |
| Composition | 100% Aluminum |
| Product dimension | D33xH40 cm |
| Candle diameter cm. | 10 cm |
| Product Finish | Polish and nickle plating |
| EAN Code | 5711173342334 |
Imageskeyboard_arrow_down
82068455
Maika Lantern, Silver, Aluminum
D33xH40 cm
RRP
€ 165,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Maika Lantern by Bloomingville has a hammered look and is decorated with evenly spaced round cut-out holes that create a light and decorative expression. An arched metal handle completes the design and highlights its refined appearance.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | White Spaces |
| Colour | Silver |
| Main Material | Aluminum |
| Composition | 100% Aluminum |
| Product dimension | D33xH40 cm |
| Candle diameter cm. | 10 cm |
| Product Finish | Polish and nickle plating |
| EAN Code | 5711173342334 |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







