Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Grey |
| Main Material | Wool |
| Composition | Polyester, Wool |
| Product dimension | L8xH11xW7 cm, Set of 2 |
| Bleaching | No |
| Colour finish | Yarn Dyed |
| Dry Clean | No |
| Drying | No |
| Filling | Polyester |
| Fire retardant | No |
| Ironing | No |
| Other Specifications | Jute string for hanging ornament, string lenght approx. 7-8 cm |
| Product Finish | Colordyed |
| Washing Instruction | Spot clean only |
| EAN Code | 5711173358236 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--H1G0dQxQ--/u2izku8v3wyqfzxtkjg7.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--CNvXor-w--/boiarnifais1xmtviizf.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82072988
Peo Ornament, Grey, Wool
L8xH11xW7 cm, Set of 2
RRP
€ 29,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Peo Ornament by Bloomingville is a set of 2 textile Christmas ornaments shaped as small mouse figures. Dressed in detailed clothing with tiny accessories, they bring a playful touch to the decoration. Each ornament is finished in a soft grey tone and comes with a jute string for hanging.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Grey |
| Main Material | Wool |
| Composition | Polyester, Wool |
| Product dimension | L8xH11xW7 cm, Set of 2 |
| Bleaching | No |
| Colour finish | Yarn Dyed |
| Dry Clean | No |
| Drying | No |
| Filling | Polyester |
| Fire retardant | No |
| Ironing | No |
| Other Specifications | Jute string for hanging ornament, string lenght approx. 7-8 cm |
| Product Finish | Colordyed |
| Washing Instruction | Spot clean only |
| EAN Code | 5711173358236 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--H1G0dQxQ--/u2izku8v3wyqfzxtkjg7.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--CNvXor-w--/boiarnifais1xmtviizf.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products









