Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Brown |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D20xH6,5 cm |
| Content ml. | 650 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Due to the nature of the reactive glaze, colourshades and colourintensity will vary from item to item |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Reactive glaze |
| EAN Code | 5711173346356 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--UZdIFaQ5--/dex5g0ogfotdpaypjrsh.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--zSu08Ngf--/gqj22wzkyjfkonkncjf4.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82061870
Acco Bowl, Brown, Stoneware
D20xH6,5 cm
RRP
€ 32,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Acco Bowl by Bloomingville is made of stoneware with a reactive glaze finish. The warm brown surface has a glossy look and features a snowflake motif inside, highlighted by subtle beige and dark blue tones. Due to the nature of the reactive glaze, color shades and color intensity will vary from item to item.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Brown |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D20xH6,5 cm |
| Content ml. | 650 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Due to the nature of the reactive glaze, colourshades and colourintensity will vary from item to item |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Reactive glaze |
| EAN Code | 5711173346356 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--UZdIFaQ5--/dex5g0ogfotdpaypjrsh.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--zSu08Ngf--/gqj22wzkyjfkonkncjf4.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








