Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Brass |
| Main Material | Metal |
| Composition | 100% Iron |
| Product dimension | D8xH18/D9xH22 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Lacquered |
| Product Finish | Brass plated |
| EAN Code | 5711173358595 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--AM390I1c--/azttd1uztsv20yfnprbg.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82073074
Arc Candle Holder, Brass, Metal
D8xH18/D9xH22 cm, Set of 2
RRP
€ 54,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Arc Candle Holder by Bloomingville is a set of 2 in brass plated iron with a lacquered finish. The design features a decorative bow detail integrated into the stem, giving the candle holders a festive and sculptural expression. The warm brass tone adds a warm metallic touch suited for seasonal styling.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Brass |
| Main Material | Metal |
| Composition | 100% Iron |
| Product dimension | D8xH18/D9xH22 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Lacquered |
| Product Finish | Brass plated |
| EAN Code | 5711173358595 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--AM390I1c--/azttd1uztsv20yfnprbg.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







