Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D7xH9 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Part of item is handdecorated, colour variations and intensity may occur |
| EAN Code | 5711173329007 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--LDmp7l2a--/bxzxjrg9dbaarndirwiq.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--eimVTgAP--/clmj1eiff8sefoh40add.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82061247
Feast Candle Holder, Multi, Stoneware
D7xH9 cm
RRP
€ 9,50
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Feast Candle Holder by Bloomingville is made of stoneware and designed as a festive nutcracker figure. The red candle holder features a glossy surface and a circular opening at the top integrated into the head, with painted details in black and yellow tones. Part of the item is handdecorated, color variations and intensity may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D7xH9 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Product Finish | Part of item is handdecorated, colour variations and intensity may occur |
| EAN Code | 5711173329007 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--LDmp7l2a--/bxzxjrg9dbaarndirwiq.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--eimVTgAP--/clmj1eiff8sefoh40add.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products










