Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Red |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D7xH8,5/D6,5xH11 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Due to nature of the glaze colour variations may occur |
| Product Finish | Reactive Glaze |
| EAN Code | 5711173357482 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--ruX46WZ7--/l1lmgvq2qlr2m5lppo2t.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82072871
Lyda Candle Holder, Red, Stoneware
D7xH8,5/D6,5xH11 cm, Set of 2
RRP
€ 19,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Lyda Candle Holder by Bloomingville is a set of 2 in red stoneware with a decorative gnome motif. The stylized figure with a tall hat and a large white beard gives the design a playful Christmas look. The surface is finished with a reactive glaze, and color variations may occur due to the nature of the glaze.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Red |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D7xH8,5/D6,5xH11 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Due to nature of the glaze colour variations may occur |
| Product Finish | Reactive Glaze |
| EAN Code | 5711173357482 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--ruX46WZ7--/l1lmgvq2qlr2m5lppo2t.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







