Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9,5xH8 cm, Set of 2 |
| Content ml. | 300 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Handpaint |
| EAN Code | 5711173356881 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3UlupngL--/wchbv1lgelymhtq6f57g.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82063276
Siffer Mug, Multi, Stoneware
D9,5xH8 cm, Set of 2
RRP
€ 34,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Siffer Mug by Bloomingville is a set of 2 featuring a festive illustrated look. In beige with green and red shades, each mug is decorated with handpaint motifs of stylized horses, small stars, and hearts, and finished with a scalloped edge along the top. A decorative addition to the Christmas table setting.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9,5xH8 cm, Set of 2 |
| Content ml. | 300 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Handpaint |
| EAN Code | 5711173356881 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3UlupngL--/wchbv1lgelymhtq6f57g.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products










