Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | White Spaces |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D8,5xH9 cm, Set of 2 |
| Content ml. | 350 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Due to nature of the glaze colour variations may occur |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Spraycolor |
| EAN Code | 5711173357178 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3i5U4XJJ--/sfrydkabd6s8f9qfjyzc.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82063327
Starla Cup, Multi, Stoneware
D8,5xH9 cm, Set of 2
RRP
€ 47,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Starla Cup by Bloomingville is a set of 2 cups in stoneware, detailed with small star motifs and a spraycolor finish. The design combines a beige base with soft yellow and blue upper sections, where a subtle dripping effect creates a decorative transition. Due to the nature of the glaze, color variations may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | White Spaces |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D8,5xH9 cm, Set of 2 |
| Content ml. | 350 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Due to nature of the glaze colour variations may occur |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Spraycolor |
| EAN Code | 5711173357178 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3i5U4XJJ--/sfrydkabd6s8f9qfjyzc.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







