Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Black |
| Main Material | Cast Iron |
| Composition | 100% Cast Iron |
| Product dimension | D6xH14 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| EAN Code | 5711173327072 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--AIgVkZy0--/k9ispdfiihaizsqjva6e.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82061106
Vernon Candle Holder, Black, Cast Iron
D6xH14 cm
RRP
€ 19,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Vernon Candle Holder by Bloomingville is a decorative piece in black cast iron shaped as a sculpted soldier figure. The candle is placed in a cylindrical holder integrated into the head, giving the design a distinctive and graphic look. Suitable for creating a seasonal touch during Christmas.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Black |
| Main Material | Cast Iron |
| Composition | 100% Cast Iron |
| Product dimension | D6xH14 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| EAN Code | 5711173327072 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--AIgVkZy0--/k9ispdfiihaizsqjva6e.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







