Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Mediterranean |
| Colour | Brass |
| Main Material | Aluminum |
| Composition | 83% Aluminum, 15,5% Iron, 1,5% MDF |
| Product dimension | D30xH51 cm |
| Care Instruction | Wipe clean with a moist cloth. |
| Knock-down | Flat Packed |
| Leg Colour | Brass |
| Leg Material | Aluminum |
| Table top size cm. | 30 cm |
| EAN Code | 5711173301157 |
| Outdoor use | No |
| Assembly pdf | https://images.salsify.com/image/upload/s--ZAh_HI4r--/l7jnjpkbyoav8ufpczkk.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82059611
Maris Side Table, Brass, Aluminum
D30xH51 cm
RRP
€ 139,00
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Maris Side Table by Creative Collection is made of aluminum and iron in a warm brass tone. It has a wide, flat top resting on a slim central support with a solid base, creating a simple and balanced look. The muted surface with a subtle gold-colored finish gives the table a refined and understated appearance.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Mediterranean |
| Colour | Brass |
| Main Material | Aluminum |
| Composition | 83% Aluminum, 15,5% Iron, 1,5% MDF |
| Product dimension | D30xH51 cm |
| Care Instruction | Wipe clean with a moist cloth. |
| Knock-down | Flat Packed |
| Leg Colour | Brass |
| Leg Material | Aluminum |
| Table top size cm. | 30 cm |
| EAN Code | 5711173301157 |
| Outdoor use | No |
| Assembly pdf | https://images.salsify.com/image/upload/s--ZAh_HI4r--/l7jnjpkbyoav8ufpczkk.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







