Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stainless Steel |
| Composition | Stainless Steel, Silicone |
| Product dimension | L16,5xH7,5xW12,5 cm |
| Content ml. | 1000 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | BPA free |
| Oven safe | No |
| EAN Code | 5711173328680 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--armIKYUl--/whgoyxuirux7mo7mkcsi.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--qk0k-c02--/vyfahyzd5hfpcnjgjiy0.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82062392
Agnes Lunch Box, Multi, Stainless Steel
L16,5xH7,5xW12,5 cm
RRP
€ 34,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Agnes Lunch Box by Bloomingville MINI is made of stainless steel and silicone. It has a light beige tone with a matte lid decorated with small illustrations of a sun, cloud, rainbow, bird and mushroom, giving it a soft and playful look.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stainless Steel |
| Composition | Stainless Steel, Silicone |
| Product dimension | L16,5xH7,5xW12,5 cm |
| Content ml. | 1000 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | BPA free |
| Oven safe | No |
| EAN Code | 5711173328680 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--armIKYUl--/whgoyxuirux7mo7mkcsi.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--qk0k-c02--/vyfahyzd5hfpcnjgjiy0.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products

















