Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Green |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D5,5xH6,5 cm |
| Content ml. | 130 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Variations in color and pattern may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated |
| EAN Code | 5711173317486 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--DOEQd6du--/nmpffqd4jci67pt3zyn4.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--mJKFb_4H--/atdvbsxouzua2bmxqhjy.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82060484
Addy Cup, Green, Stoneware
D5,5xH6,5 cm
RRP
€ 13,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Addy Cup by Bloomingville MINI is made of stoneware and features a softly contoured shape with an uneven upper edge. The glossy surface is decorated with a large stylized flower in orange and beige tones, set against a light green background. Hand decorated details create slight variations in color and pattern.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Green |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D5,5xH6,5 cm |
| Content ml. | 130 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Variations in color and pattern may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated |
| EAN Code | 5711173317486 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--DOEQd6du--/nmpffqd4jci67pt3zyn4.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--mJKFb_4H--/atdvbsxouzua2bmxqhjy.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products










