Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Nature |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D8xH9 cm, Set of 4 |
| Content ml. | 275 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| EAN Code | 5711173352111 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--cf-tXQvs--/bhkoxwtjyojkqcim6zys.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82072452
Ballard Drinking Glass, Nature, Glass
D8xH9 cm, Set of 4
RRP
€ 64,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Ballard Drinking Glass by Bloomingville is a set of 4 made of glass. Each glass features a gently curved silhouette with a sculptural face element embedded inside, creating a decorative and characterful look. The transparent upper part is combined with a soft beige tone at the base, adding depth and subtle contrast to the design.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Nature |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D8xH9 cm, Set of 4 |
| Content ml. | 275 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| EAN Code | 5711173352111 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--cf-tXQvs--/bhkoxwtjyojkqcim6zys.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








