Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D10,5xH7 cm |
| Content ml. | 320 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown item, small irregularities from item to item will occur |
| EAN Code | 5711173351220 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--taS_z5lJ--/xpg5t3tdhicdiv0osjl3.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82072638
Finney Bowl, Clear, Glass
D10,5xH7 cm
RRP
€ 16,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Finney Bowl by Bloomingville MINI is a clear glass bowl with a light and playful look. It is decorated with small blue fish illustrations that stand out against the transparent surface, which is detailed with tiny air bubbles. As a mouthblown item, small irregularities from item to item will occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | D10,5xH7 cm |
| Content ml. | 320 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Mouthblown item, small irregularities from item to item will occur |
| EAN Code | 5711173351220 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--taS_z5lJ--/xpg5t3tdhicdiv0osjl3.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








