Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Local Heart |
| Colour | Blue |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9,5xH7,5 cm |
| Content ml. | 240 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Variations in color and pattern may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated |
| EAN Code | 5711173321292 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--nPONdLBT--/r5zpp6aa7bslf1mahh4i.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--Sc3iYGWn--/newtvdee9rr5c97wzooh.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82060875
Heikki Cup, Blue, Stoneware
D9,5xH7,5 cm
RRP
€ 12,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Heikki Cup by Bloomingville is made of stoneware in blue. It is decorated with a hand decorated leaf-inspired motif arranged in a radial pattern that wraps around the cup, creating a bold contrast against the light background. Variations in color and pattern may occur.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Local Heart |
| Colour | Blue |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9,5xH7,5 cm |
| Content ml. | 240 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Variations in color and pattern may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated |
| EAN Code | 5711173321292 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--nPONdLBT--/r5zpp6aa7bslf1mahh4i.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--Sc3iYGWn--/newtvdee9rr5c97wzooh.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products










