Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L12,5xH10xW7,5 cm, Set of 2 |
| Content ml. | 150 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Due to metal component in deco, item is not suitable for dishwasher or ovenheat |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Handpainted decoration, small variations in pattern and color intensity may occur making each piece unique |
| EAN Code | 5711173349692 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--1qUeQ_i---/psb9yvkjts1qfilaznsp.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82072618
Trophy Cup, Multi, Stoneware
L12,5xH10xW7,5 cm, Set of 2
RRP
€ 54,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Trophy Cup by Bloomingville MINI comes as a set of 2 and is shaped like small trophies. Each cup is decorated with a large star and the number 1, highlighted with small gold-tone dots. The glossy finish and hand-painted details may result in slight variations in pattern and color intensity, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE MINI |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | L12,5xH10xW7,5 cm, Set of 2 |
| Content ml. | 150 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Other Specifications | Due to metal component in deco, item is not suitable for dishwasher or ovenheat |
| Oven safe | No |
| Product Finish | Handpainted decoration, small variations in pattern and color intensity may occur making each piece unique |
| EAN Code | 5711173349692 |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--1qUeQ_i---/psb9yvkjts1qfilaznsp.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products









