Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic |
| Colour | Brown |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Bamboo |
| Product dimension | L12,5xH7xW9 cm |
| Content ml. | 300 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| EAN Code | 5711173316045 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--F8dnBUVV--/vw9ialilwlye3ahcnfbe.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82060403
Hanyu Butter Box, Brown, Stoneware
L12,5xH7xW9 cm
RRP
€ 18,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Hanyu Butter Box by Bloomingville comes in a warm brown tone with a matte surface and is decorated with the word “butter” in white letters on the front. The light bamboo lid adds a subtle contrast to the simple and neutral design. The product is made of natural materials - small variations may occur, making each piece unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic |
| Colour | Brown |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Stoneware, Bamboo |
| Product dimension | L12,5xH7xW9 cm |
| Content ml. | 300 ml |
| Dishwasher safe | No |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | No |
| Oven safe | No |
| EAN Code | 5711173316045 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--F8dnBUVV--/vw9ialilwlye3ahcnfbe.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







