Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Nature |
| Main Material | Aluminum |
| Composition | 100% Aluminum |
| Product dimension | D8xH17,5 cm |
| Bulb included | Yes |
| Bulb size | LED |
| Bulb type | LED |
| Bulb wattage | LED 1,5W |
| CE Approved | Yes |
| Ceiling Cup (Ceiling lamps only) | No |
| Cord colour | White |
| Cord length cm. | 100cm Charging cable |
| Cord material | PVC |
| IP Classification (Wet room) | IP54 |
| LAMPS Kelvin | 3000 K |
| LAMPS Lumen | 100 |
| Other Specifications | Charging cable included. The Life Expectancy LED 30.000 Hours. Lamp is dimmable, when touching the on/off button. Lamp can be used outdoor, but we recommend charging it indoor. |
| Product Finish | Powder-coated |
| Shade size cm. | Dia 8 |
| Switch | Touch switch under base |
| EAN Code | 5711173345014 |
| Outdoor use | Yes |
| Assembly pdf | https://images.salsify.com/image/upload/s--lPq4rNtw--/voy9ooc9tzkfyhwcfnei.pdf |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s---Bc4eXy9--/rdkafptcmwjfmp2yetlp.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82068554
Pepple Portable Lampe, Rechargeable, Nature, Aluminum
D8xH17,5 cm
RRP
€ 79,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Pepple Portable Lamp by Bloomingville is a rechargeable lamp made of aluminum with a powder-coated finish. Designed in a soft beige tone with a matte surface, it features a flared base and a wide top separated by a subtle band, giving it a minimal look. The lamp is dimmable by touch, includes a charging cable, has an LED life expectancy of 30,000 hours, and can be used outdoors.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Nordic Simplicity |
| Colour | Nature |
| Main Material | Aluminum |
| Composition | 100% Aluminum |
| Product dimension | D8xH17,5 cm |
| Bulb included | Yes |
| Bulb size | LED |
| Bulb type | LED |
| Bulb wattage | LED 1,5W |
| CE Approved | Yes |
| Ceiling Cup (Ceiling lamps only) | No |
| Cord colour | White |
| Cord length cm. | 100cm Charging cable |
| Cord material | PVC |
| IP Classification (Wet room) | IP54 |
| LAMPS Kelvin | 3000 K |
| LAMPS Lumen | 100 |
| Other Specifications | Charging cable included. The Life Expectancy LED 30.000 Hours. Lamp is dimmable, when touching the on/off button. Lamp can be used outdoor, but we recommend charging it indoor. |
| Product Finish | Powder-coated |
| Shade size cm. | Dia 8 |
| Switch | Touch switch under base |
| EAN Code | 5711173345014 |
| Outdoor use | Yes |
| Assembly pdf | https://images.salsify.com/image/upload/s--lPq4rNtw--/voy9ooc9tzkfyhwcfnei.pdf |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s---Bc4eXy9--/rdkafptcmwjfmp2yetlp.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







