Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Blue |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | L13xH2,5xW7,5/D8xH12 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | In order to secure a candle tightly in the candle holder, a candle foil grip/cup can be used |
| Product Finish | Item is in spray colored glass, machinepressed. Do not clean in dishwasher or use any aggressive detergents or abrasive agents |
| EAN Code | 5711173338900 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--XezbSjCz--/feljyejvzwqc7omiy8a3.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82061821
Linley Candle Holder, Blue, Glass
L13xH2,5xW7,5/D8xH12 cm, Set of 2
RRP
€ 19,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Linley Candle Holder by Creative Collection is a set of 2 in spray colored glass. The translucent glass is shaped as a decorative fish with visible scales and fins, giving the design a playful and sculptural look.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | CREATIVE COLLECTION |
|---|---|
| Theme | Cottage |
| Colour | Blue |
| Main Material | Glass |
| Composition | 100% Glass |
| Product dimension | L13xH2,5xW7,5/D8xH12 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | In order to secure a candle tightly in the candle holder, a candle foil grip/cup can be used |
| Product Finish | Item is in spray colored glass, machinepressed. Do not clean in dishwasher or use any aggressive detergents or abrasive agents |
| EAN Code | 5711173338900 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--XezbSjCz--/feljyejvzwqc7omiy8a3.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







