Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Black |
| Main Material | Cast Iron |
| Composition | 100% Cast Iron |
| Product dimension | L9xH19xW5 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | In order to secure a candle tightly in the candle holder, a candle foil grip/cup can be used |
| EAN Code | 5711173340552 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3H-2Jt-d--/wphbr8p871wm89oy2gqj.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82062642
Sanah Candle Holder, Black, Cast Iron
L9xH19xW5 cm
RRP
€ 39,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Sanah Candle Holder by Bloomingville is made of cast iron in black. Its tall, stacked form with two open cut-outs creates a sculptural look, while the textured surface adds depth. In order to secure a candle tightly in the candle holder, a candle foil grip/cup can be used.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Styled Coziness |
| Colour | Black |
| Main Material | Cast Iron |
| Composition | 100% Cast Iron |
| Product dimension | L9xH19xW5 cm |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | In order to secure a candle tightly in the candle holder, a candle foil grip/cup can be used |
| EAN Code | 5711173340552 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3H-2Jt-d--/wphbr8p871wm89oy2gqj.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products








