Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Green |
| Main Material | Wool |
| Composition | Polyester, Wool |
| Product dimension | L7xH11xW8 cm |
| Bleaching | No |
| Colour finish | Yarn Dyed |
| Dry Clean | No |
| Drying | No |
| Filling | Polyester |
| Fire retardant | No |
| Ironing | No |
| Other Specifications | Jute string for hanging ornament, string lenght approx. 7-8 cm |
| Product Finish | Colordyed |
| Washing Instruction | Spot clean only |
| EAN Code | 5711173358229 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--VCHTVmYi--/mz4yuk0qridai0wiza7t.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--Ja7-9O4N--/vxonuqwnfbrjkpxd8idv.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82072987
Peo Ornament, Green, Wool
L7xH11xW8 cm
RRP
€ 24,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Peo Ornament by Bloomingville is made of polyester and wool. It features two mice placed together, with one positioned on the back of the other, creating a playful expression. The ornament has a soft, fuzzy surface in green with subtle grey and beige tones and includes a jute string for hanging.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Happy Changes |
| Colour | Green |
| Main Material | Wool |
| Composition | Polyester, Wool |
| Product dimension | L7xH11xW8 cm |
| Bleaching | No |
| Colour finish | Yarn Dyed |
| Dry Clean | No |
| Drying | No |
| Filling | Polyester |
| Fire retardant | No |
| Ironing | No |
| Other Specifications | Jute string for hanging ornament, string lenght approx. 7-8 cm |
| Product Finish | Colordyed |
| Washing Instruction | Spot clean only |
| EAN Code | 5711173358229 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--VCHTVmYi--/mz4yuk0qridai0wiza7t.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--Ja7-9O4N--/vxonuqwnfbrjkpxd8idv.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products











