Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Brown |
| Main Material | Polyresin |
| Composition | 100% Polyresin |
| Product dimension | H13,5xW14/H19xW18 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Handpainted |
| EAN Code | 5711173310654 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--ijKC4Csu--/s3h6gq6fewr66hajmcbt.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82058346
Glory Candle Holder, Brown, Polyresin
H13,5xW14/H19xW18 cm, Set of 2
RRP
€ 39,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Glory Candle Holder by Bloomingville is a set of 2 decorative candle holders made of polyresin. Shaped as festive reindeer figures, they are detailed with antlers and small saddle elements with a recessed opening for the candle. The brown surface is textured to highlight the sculpted fur, with subtle red and blue tones adding depth to the design.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Brown |
| Main Material | Polyresin |
| Composition | 100% Polyresin |
| Product dimension | H13,5xW14/H19xW18 cm, Set of 2 |
| Candle diameter cm. | Ø 2,2 cm |
| Other Specifications | Handpainted |
| EAN Code | 5711173310654 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--ijKC4Csu--/s3h6gq6fewr66hajmcbt.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products







