Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Other Ceramic |
| Product dimension | D13,5xH7,5 cm, 4 assort. |
| Content ml. | 500 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal print with handpainted details |
| EAN Code | 5711173100712 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--OAyFWbW0--/bmfbwdx8sgywj7usjxew.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--pBSkgeLs--/ydfo6m0o5ihb0m2npa7f.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
21100416
Cécile Bowl, Multi, Stoneware
D13,5xH7,5 cm, 4 assort.
RRP
€ 17,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Cécile Bowl by Bloomingville is a set of four assorted bowls, each decorated with repeating floral patterns applied as a decal print with painted details. The varied designs and contrasting colored bases create a lively mix of blue, red, yellow and green tones, adding a decorative touch to the table setting.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Other Ceramic |
| Product dimension | D13,5xH7,5 cm, 4 assort. |
| Content ml. | 500 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal print with handpainted details |
| EAN Code | 5711173100712 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--OAyFWbW0--/bmfbwdx8sgywj7usjxew.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--pBSkgeLs--/ydfo6m0o5ihb0m2npa7f.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products



















