Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Other Ceramic |
| Product dimension | D8,5xH9,5 cm, 3 assort. |
| Content ml. | 300 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal print with handpainted details |
| EAN Code | 5711173158638 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3J6D-_Zw--/utdjriuol9ppd1bakjbf.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--ZzXrLrvP--/fcqzva6sjbc032ofuzbg.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
21106496
Cécile Cup, Multi, Stoneware
D8,5xH9,5 cm, 3 assort.
RRP
€ 10,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Cécile Cup by Bloomingville is made of stoneware and comes as a set of 3 assorted pieces. Each cup is decorated with a different all-over pattern, combining floral motifs and small dotted details. The cups appear in blue with varied tones, creating a decorative and lively expression on the table.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | Other Ceramic |
| Product dimension | D8,5xH9,5 cm, 3 assort. |
| Content ml. | 300 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal print with handpainted details |
| EAN Code | 5711173158638 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--3J6D-_Zw--/utdjriuol9ppd1bakjbf.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--ZzXrLrvP--/fcqzva6sjbc032ofuzbg.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products



















