Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D16,5xH7,5 cm, 3 assort. |
| Content ml. | 800 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal print with handpainted details |
| EAN Code | 5711173214655 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--97TKW3E_--/bwz89eoffljney4qhh5x.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--6SD1gvvu--/ryqgd91jljfedwbmpsiu.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82040545
Maya Bowl, Multi, Stoneware
D16,5xH7,5 cm, 3 assort.
RRP
€ 27,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Maya Bowl by Bloomingville is a set of three assorted bowls made of stoneware. Each bowl has a light beige base and is decorated with decal print and handpainted details. The smooth surface and all-over decoration give each bowl a distinctive look.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D16,5xH7,5 cm, 3 assort. |
| Content ml. | 800 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal print with handpainted details |
| EAN Code | 5711173214655 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--97TKW3E_--/bwz89eoffljney4qhh5x.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--6SD1gvvu--/ryqgd91jljfedwbmpsiu.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products













