Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9xH10 cm, 3 assort. |
| Content ml. | 360 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal print with handpainted details |
| EAN Code | 5711173214709 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--vN6Gj2mg--/whm6ghiixoc6c7tzeuqg.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--ZogqGIIJ--/tphosj9s6gr7nu37puf8.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82040557
Maya Mug, Multi, Stoneware
D9xH10 cm, 3 assort.
RRP
€ 17,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Maya Mug by Bloomingville is a set of three assorted stoneware mugs, each decorated with a dense all-over pattern. The white surface is detailed with floral and stylized leaf motifs, applied as a decal print with painted details. The three different patterns give each mug its own distinct look.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D9xH10 cm, 3 assort. |
| Content ml. | 360 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Decal print with handpainted details |
| EAN Code | 5711173214709 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--vN6Gj2mg--/whm6ghiixoc6c7tzeuqg.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--ZogqGIIJ--/tphosj9s6gr7nu37puf8.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products













