Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D8,5xH8 cm |
| Content ml. | 270 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Small variations in color depth and pattern expression may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated, making each piece unique |
| EAN Code | 5711173327966 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--Snuf_Ty1--/oryuey3wsel2fhbzrqov.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--QV7FhPMP--/poubzvrjyktntqamu57z.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82061094
Shama Cup, Multi, Stoneware
D8,5xH8 cm
RRP
€ 18,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Shama Cup by Bloomingville is made of stoneware and decorated by hand. It comes in a light beige tone with a large rainbow motif on the front, surrounded by green dots and subtle brown accents in soft shades. The matte surface enhances the playful look. Small variations in color depth and pattern expression may occur, making each cup slightly different.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D8,5xH8 cm |
| Content ml. | 270 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Small variations in color depth and pattern expression may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated, making each piece unique |
| EAN Code | 5711173327966 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--Snuf_Ty1--/oryuey3wsel2fhbzrqov.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--QV7FhPMP--/poubzvrjyktntqamu57z.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products


















