Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D5xH5 cm |
| Content ml. | 50 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Small variations in color depth and pattern expression may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated, making each piece unique |
| EAN Code | 5711173331307 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--w4sxrbmH--/mlvlsta202oi5yzhrszh.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
82061093
Shama Espresso Cup, Multi, Stoneware
D5xH5 cm
RRP
€ 14,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Shama Espresso Cup by Bloomingville is made of stoneware in a soft light beige tone. The cup is decorated with a hand-painted rainbow motif in blue and brown shades, finished with small blue dots. As each piece is hand decorated, slight variations in color intensity and pattern may occur, making every cup unique.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D5xH5 cm |
| Content ml. | 50 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Small variations in color depth and pattern expression may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated, making each piece unique |
| EAN Code | 5711173331307 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--w4sxrbmH--/mlvlsta202oi5yzhrszh.jpg |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products


















