Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D14,5xH11 cm |
| Content ml. | 515 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Small variations in color depth and pattern expression may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated, making each piece unique |
| EAN Code | 5711173316397 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--_5cntkAa--/ubt8xtid2vbxhbtzdp9c.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--wYT4aKou--/x9nyunesiaxxdrqr9b2s.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
82060441
Shama Mug, Multi, Stoneware
D14,5xH11 cm
RRP
€ 22,90
We cannot guarantee availability of all items in the range at all stores.
The Shama Mug by Bloomingville is a stoneware mug in a soft beige tone, decorated with a large rainbow motif surrounded by small dots. The decoration is hand decorated, giving each piece slight variations in color depth and pattern expression.
Product specificationskeyboard_arrow_down
| Brand | BLOOMINGVILLE |
|---|---|
| Theme | Cozy |
| Colour | Multi |
| Main Material | Stoneware |
| Composition | 100% Stoneware |
| Product dimension | D14,5xH11 cm |
| Content ml. | 515 ml |
| Dishwasher safe | Yes |
| Food approved | Yes |
| Microwave safe | Yes |
| Other Specifications | Small variations in color depth and pattern expression may occur |
| Oven safe | Yes |
| Product Finish | Hand decorated, making each piece unique |
| EAN Code | 5711173316397 |
| Warning | https://images.salsify.com/image/upload/s--_5cntkAa--/ubt8xtid2vbxhbtzdp9c.jpg |
| Declaration of Conformity | https://images.salsify.com/image/upload/s--wYT4aKou--/x9nyunesiaxxdrqr9b2s.pdf |
Imageskeyboard_arrow_down
Related products


















